چقدر خنده داره که صد هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ خیلی زیادیه، اما وقتی که با همون مقدار پول به بازار می رویم، کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت تو مسجد، طولانی به نظر می یاد، اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره.

چقدر خنده داره که وقتی می خواهیم عبادت و دعا کنیم، هر چی فکر می کنیم، چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم، اما وقتی می خوایم با دوستمون حرف بزنیم، هیچ مشکلی نداریم!

چقدر خنده دار که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوب مون به وقت اضافی می کشه، لذت می بریم و از هیجان تو پوست خود نمیگنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی تر از حدش میشه، شکایت میکنیم و آزرده خاطر می شیم.

چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه یا بخشی از قرآن سخته، اما خوندن صد سطر از پر فروش ترین رمان دنیا آسونه! چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلوی صندلیای یه کنسرت یا یه مسابقه رو رزرو کنیم، اما آخرین صف نماز جماعت یه مسجد تمایل نداریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی تو برنامه روزمره مون پیدا نمی کنیم، اما بقیه برنامه ها رو سعی میکنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها را به راحتی باور می کنیم.

اما سخنان آن رو به سختی باور می کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون این که به چیزی اعتقاد پیدا کنن یا کاری در راه خدا انجام بدن، به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی را از طریق پیام کوتاه یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم، به سرعت آتش که تو جنگلی انداخته بشه، همه جا را فرا میگیره اما وقتی سخن الهی را می شنویم، دو برابر در مورد گفتن و نگفتن او فکر می کنیم! خنده داره! این طور نیست؟

دارین می خندین؟

دارین فکر می کنین؟

این حرفارو به گوش بقیه هم برسونین و از خداوند سپاسگزار باشین که او خدای دوست داشتنی ماست.

آیا این خنده دار نیست که وقتی می خواین این حرفارو به بقیه بزنین، رو از لیست خود پاک می کنین به خاطر این که مطمئنید اونا به هیچ چیز اعتقاد ندارن. این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنین دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره یا اگه بهشون بگیم ممکنه فکر کنن ما کوته فکریم.

چقدر خنده داره که یه ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست، ولی ۹۰ دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد میگذره.

سحر بارانی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :